Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku już 28 raz!

WOŚP aktywnie wspiera osoby z cukrzycą od 14 lat organizując bieg Policz się z Cukrzycą. W Warszawie 5 tysięcy osób na odcinku 5 kilometrów biegło zbierając fundusze na pompy insulinowe. 11 i 12 stycznia byliśmy tam razem z Wami, tym razem wspólnie z Fundacją Najsłodsi. W programie akcji znalazły się między innymi: badania przesiewowe, w tym pomiar glikemii oraz obliczanie, informacje i edukacja diabetologiczna – cukrzyca typu 1 i typu 2, porady przedlekarskie z zakresu diagnostyki i leczenia cukrzycy, profilaktyka cukrzycowa – porady specjalistów: pielęgniarek, dietetyków, a także edukatorów diabetologicznych oraz atrakcje i konkursy, nie tylko dla dzieci. Niestety i tym razem znaleźliśmy kilka wyników powyżej 180 mg%. Pamiętajmy, że warto się badać.

Tradycyjnie wystartowała też Fundacyjna drużyna biegowa. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie!

Dziękujemy !!!