ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ w WARSZAWIE

… ponad milion Polaków ma niezdiagnozowaną cukrzycę …

ZOBACZ CUKRZYCĘ !

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Warszawie 12-13 listopada

Wiele objawów, jak osłabienie, utrata wagi czy rozdrażnienie można kojarzyć ze zmęczeniem lub stresem. Tymczasem mogą one świadczyć o rozwijającej się cukrzycy. Chorują na nią zarówno dorośli, jak i dzieci. Aby rozwiać zdrowotne wątpliwości, wystarczy wykonać badania profilaktyczne. Nie czekaj - ZMIERZ CUKIER!

Już w najbliższą sobotę i niedzielę rusza kampania społeczna ZOBACZ CUKRZYCĘ! organizowana z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą przez Fundację dla Dzieci z Cukrzycą oraz Zarząd Mazowiecki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Będzie można wykonać BEZPŁATNE badania profilaktyczne – oznaczyć poziom glukozy we krwi, zbadać ciśnienie oraz określić wskaźnik BMI, dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej. Będzie można również skorzystać ze specjalistycznych porad z zakresu diabetologii i dietetyki oraz wziąć udział w warsztatach dietetycznych i ruchowych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

12 listopada          13 listopada

W sobotę 12 listopada na warszawskie ulice wyrusza SŁODKI TRAMWAJ.

W godzinach 11.00 – 15.00 na trasie: Ochota (Plac Narutowicza) – Śródmieście (Al. Jerozolimskie, Marszałkowska) – Praga (Rondo Waszyngtona) będzie kursował bezpłatny tramwaj, w którym można:

• przeprowadzić BADANIA PRZESIEWOWE: pomiar glikemii i ciśnienia, obliczanie BMI,
  • zasięgnąć INFORMACJI na temat CUKRZYCY typu 1 i typu 2,
  • otrzymać PORADY PRZEDLEKARSKIE z zakresu diagnostyki i leczenia cukrzycy;

W niedzielę 13 listopada zapraszamy do Galerii Handlowych AUCHAN.

Zapraszamy w godzinach 11.00 – 18.00 do Galerii Handlowych Auchan Łomianki (ul. Brukowa 25 w Łomiankach) i Auchan Piaseczno (ul. Puławska 46 w Piasecznie).

W programie akcji:

• BADANIA przesiewowe: pomiar glikemii i ciśnienia, analiza składu ciała, obliczanie BMI;
  • CUKRZYCA typu 1 i typu 2 – informacja i edukacja diabetologiczna;
  • PORADY PRZEDLEKARSKIE z zakresu diagnostyki i leczenia cukrzycy;
  • WARSZTATY dla małych i dużych: co to znaczy żyć zdrowo?
  • STÓŁ DIETETYCZNY – skomponuj swój zdrowy ulubiony posiłek;
  • RUCH TO ZDROWIE – aktywność fizyczna na Twoją miarę;
  • PROFILAKTYKA cukrzycowa (porady specjalistów): diabetologia, dietetyka, aktywność fizyczna;
  • ATRAKCJE dla najmłodszych;

Udział w akcji: porady, warsztaty, badania są BEZPŁATNE.

Więcej informacji na temat akcji i badań profilaktycznych znajduje się na stronie http://www.zobaczcukrzyce.pl/

Organizator kampanii: Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą, Zarząd Mazowiecki PSD

Partnerzy: PFED, PROSOMA, Diabetycy.eu, Auchan, Metro, Accu-Chek, SzugarFrik, Stewiarnia, BlueSugarCube, Novo Nordisk, mojacukrzyca.org, DiABEtyK