Ogólnopolski Kreatywny Konkurs dla Dzieci i Młodzieży

Zachęcamy dzieci oraz młodzież do stworzenia wyjątkowej pracy, z dowolnej, wybranej kategorii:

Kolorowanka (dla dzieci od 3 do 9 lat)

Prezentacja  (dla dzieci od 9 do 18 lat)

Film nakręcony smartfonem (dla dzieci od 9 do 18 lat)

Diabetycy! Sami wiecie najlepiej, jak często trzeba wyjaśniać rówieśnikom, dlaczego nie jecie kiedy chcecie, co to za przyczepiona „rzecz” na Waszym ramieniu, skąd te alarmy z telefonu. Gdy używacie glukometru słyszycie „a co to jest?”. Czasami jest to nawet męczące…

Chcemy, aby prace, które stworzycie, pomogły Waszym kolegom zrozumieć i zaakceptować to, z czym się na co dzień zmagacie. Jest to ogromny wysiłek, ale nie przeszkadza Wam w osiąganiu swoich celów, rozwijaniu pasji i realizowaniu marzeń. Dzięki tym przekazom podkreślicie wagę prozdrowotnej postawy.

Prace mogą dotyczyć całości tematu lub ważnego dla Was elementu, np. co to sensor, pompa, niedocukrzenie itd.

W każdej kategorii przewidujemy super #nagrody:

- Pokazanie wyjątkowych prac wybranych Zwycięzców ( krótkie przedstawienie autora) na stronie www Fundacji oraz na Facebooku

- Zagwarantowane miejsce (rezerwacja) na wybrany wyjazd zimowy lub wakacyjny organizowany w roku 2024 przez naszą Fundację plus dofinasowanie do wyjazdu  w wysokości 1000 zł! Dla dzieci do 9 roku do wyjazdu rodzinnego dla dzieci od 9 do 18 roku życia do wyjazdu indywidualnego.

- Niespodzianka

Wytyczne:

Kolorowanka: rysunek odręczny lub zrobiony w dowolnym programie graficznym na formacie A4, czarno-biały, z zaznaczonymi obrysami. Autor może przesłać jedną kolorowankę lub kilka.

Prezentacja: prezentacja zrobiona w dowolnym programie do prezentacji ( np. Power Point) maksymalnie do 20 slajdów.

Film: Krótki film (jeden plik) nakręcony smartfonem, może być zmontowany i składający się z wielu ujęć, maksymalnie może trwać do 3 minut. Autor może przesłać maksymalnie 2 filmy.

Termin nadsyłania prac: do dnia 12.11.2023 (niedziela) do godz.23:59

Wysłane materiały zostaną ocenione merytorycznie przez edukatorów diabetologicznych i będą udostępniane na naszej stronie fundacyjnej dla potrzeb szkoleniowych.

Zwycięskie prace opublikujemy 14 listopada.

Wszystkie prace należy wysłać na adres mailowy: fundacja@fundacja-cukrzyca.pl ,

w tytule wpisać „KONKURS”, a w treści maila imię i nazwisko autora oraz dane kontaktowe Rodzica (telefon, email).

Regulamin konkursu: TUTAJ

Z niecierpliwością czekamy na Wasze kreatywne prace! Dzięki kolorowankom, prezentacjom i filmom, rówieśnicy dowiedzą się jak wygląda życie młodego diabetyka i pomoże w budowaniu świata bezpiecznego dla dzieci z ct1.

Dziękujemy!