X Konferencja Praktyczne aspekty leczenia chorych na cukrzycę typu 1

Z przyjemnością informujemy, że zespół Fundacji uczestniczył w \"X konferencji Praktyczne aspekty leczenia chorych na cukrzycę typu 1\", która odbyła się 28 października, w Warszawie.

To niezwykłe grono specjalistów pozwoliło zdobyć nam nową wiedzę, którą będziemy się z Wami dzielić na bieżąco.
Spotkaliśmy się z naszymi edukatorami diabetologicznymi, znamienitymi lekarzami, pielęgniarkami, z którymi Fundacja ma przyjemność stale współpracować.

Wykłady szczególnie dla nas ważne dotyczyły:
  • nowych metod prewencji, diagnozy i leczenia cukrzycy
  • porównania systemów hybrydowych MiniMed i Ypsomed
  • doświadczenia pacjentów na temat pompy bezdrenowej vs konwencjonalnej
  • ogromnej roli aktywności fizycznej i hybrydowego podawania insuliny
  • co diabetyk powinien jeść, a czego nie (rola diety)
  • chorób skórnych powiązanych z cukrzycą
  • częstych alergii skórnych od klejów, czyli kontaktowe zapalenie skóry i wykorzystanie druku 3D
  • wnikliwego porównania FreeStyle Libre okiem pediatry oraz internisty
  • relacji pacjentki o życiu z rtCGM Eversense E3
Jesteśmy niezwykle dumni, że kadra, która nas wspiera na wszelkich wyjazdach dla dzieci, stale zdobywa nowe kwalifikacje, nieustanie edukuje się w temacie diabetologii.
To dzięki tym wszystkim spotkanym osobom, możemy działać i być tak skuteczni, na rzecz poprawy życia osób z cukrzycą. Dziękujemy!

\"\"